Pārsteidzoši un zinātniski pierādīti ieguvumi no zaļās tējas, par kuriem noteikti vēl nebūsiet dzirdējis.
Noderigi

Pārsteidzoši un zinātniski pierādīti ieguvumi no zaļās tējas, par kuriem noteikti vēl nebūsiet dzirdējis.

Tēja ir lielisks dzēriens. Kamēr lielākā daļa no mums ķeras klāt pie kafijas, kad nepieciešama enerģija, vai citiem dzērieniem, lai atslābinātos, tējām piemīt daudz un dažādi ieguvumi vienā tasē. Protams, tas attiecas uz dabīgajām tējām, nevis tām ledus tējām, kas pilnas ar cukuru un kuras var atrast gandrīz jebkurā veikala plauktā. No visām tējām, kas pieejamas pasaulē, mums visiem labi zināms par lieliskajiem veselības ieguvumiem lietojot tieši zaļo tēju.

Zaļajai tējai, kuru vienmēr piemin kā līdzekli, kas palīdz cīņā ar lieko svaru un palīdz uzlabot atmiņu, piemīt vēl daudz un dažādi īpaši labumi, kas noder veselībai. Šis augs jau tūkstošgades tiek izmantots kā dziedinošs līdzeklis un ir bagāts ar spēcīgām barības vielām un dažādiem antioksidantu savienojumiem. Pētījumos ir atklāts, ka zaļajai tējai piemīt arī pretiekaisuma darbību veicinošas īpašības, padarot to par visa veida dabīgo spēka avotu, ko jums noteikti vajadzētu baudīt biežāk.

Būtu diezgan sarežģīti uzskaitīt pilnīgi visus pozitīvos efektus un labās īpašības, ko sniedz zaļās tējas lietošana, tāpēc rakstā tālāk lasāmas tās, kas ir zinātniski pierādītas.

 • Pretiekaisuma īpašības,
 • Antioksidantu īpašības,
 • Spēj palīdzēt cīņā ar galvassāpēm,
 • Lieliski piemērots līdzeklis svara zaudēšanai,
 • Spēj palīdzēt tādu slimību kā Parkinsona un Alcheimera ārstēšanā,
 • Uzlabo ādas veselību,
 • Uzlabo miega kvalitāti,
 • Uzlabo gremošanas sistēmas darbību,
 • Palīdz novērst sirds un asinsvadu slimību novēršanā,
 • Spēj palīdzēt pret artrītu,
 • Stiprina imūnsistēmu,
 • Uzlabo vispārējo ķermeņa noturību.

Šo sarakstu ar ieguvumiem no zaļās tējas lietošanas varētu turpināt un turpināt, atklājot tās iedarbības pozitīvo ietekmi. Lielākā daļa cilvēku kas to lieto, dara to, lai uzlabotu savu kognitīvo funkciju, kā arī kā līdzekli, lai vieglāk atbrīvotos no liekā svara.

Kā zaļā tēja uzlabo kognitīvās funkcijas

Visā pasaulē ir izplatīts uzskats, ka zaļā tēja ir nootropiska, bet tā ir kas daudz vairāk par to. Tā dara daudz vairāk, nekā tikai iedarbojas uz galvas smadzenēm. Tajā ir tieši tik daudz kofeīna, lai stimulētu mūsu smadzenes, tikai neradot nekādas negatīvas sekas, kā tas notiek lietojot enerģijas dzērienus vai kafiju. Bioķīmiskā līmenī tas kavē adenozīna darbību, kas ir svarīgs neiromediators, kas, savukārt, regulē citu bioķīmisku vielu, piemēram, dopamīnu vai norepinefrīnu darbības. Tādā veidā zaļā tēja uzlabos jūsu koncentrēšanās spējas un sniegs garīgās enerģijas spēku.

Svara zaudēšana

Zaļā tēja nedarbojas gluži kā burvju nūjiņa, kas palīdzēs uzreiz atbrīvoties no liekā svara, tomēr pētījumos tā ir parādījusi daudzsološus svara zaudēšanas efektus. Zinātnieki ir vienisprātis, ka tas ir saistīts ar kofeīna un kaloriju saturu, kas spēj uzlabot ķermeņa tauku dedzināšanas procesu. Vidēji, tase zaļās tējas dienā spēj palīdzēt sadedzināt papildus 100 kaloriju dienā. Lai arī tas nešķiet ļoti daudz, apvienojot ar regulārām fiziskajām aktivitātēm un sabalansētu diētu, tas spēj radīt būtisku ietekmi. Tas noteikti nenozīmē, ka jums vajadzētu dzert 10 tases zaļās tējas dienā, jo lietojot to pārāk daudz, varat radīt pretēju efektu.

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Citi apskatīja arī šo

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt