20 viltīgi triki kotlešu cepšanai no Latvijas saimniecēm. Noderēs virtuvē!
Pamatēdieni

20 viltīgi triki kotlešu cepšanai no Latvijas saimniecēm. Noderēs virtuvē!

Protams, katrā mājsaimniecībā kotlešu masas receptes un cepšanas triki tiek nodoti no paaudzes paaudzē. Un tikai tās īstās, mammas gatavotās ir visgaršīgākās. Bet varbūt tev tomēr lieti noderēs uzzināt, kādus mazos, viltīgos trikus izmanto citas mājsaimnieces?

1. Rīvmaize kraukšķīgumam

Lai radītu kraukšķīgu garoziņu - pirms cepšanas kotleti var apviļāt rīvmaizē vai miltos. Protams, gaumes lieta!

2. Rīvmaizi gatavo pats!

Ja vēlies, lai visas garšas nianses būtu pašas kvalitatīvākās, rīvmaizi sagatavo pats, nevis pērc veikalā gatavu. To dara šādi: cepeškrāsnī grauzdē šķēles bez garozas, pēc tam sasmalcina ar rokām vai blenderī. .

3. Masa pareizā konsistencē

Sergejs Jēgers, kura kotlešu receptes jau kļuvušas leģendāras, iesaka divus svarīgus padomus: pirmkārt, masa jāizmīca ar rokām tiktāl, kamēr tā vairs nelīp pie rokām. Otrkārt, gaļai jāpievieno naža gals sodas - tad kotletes būs pufīgas.

Ja esi redzējis saimnieci burtiski mētājot kotlešu masu pa rokām, zini - tas nav velti. To dara, lai izsistu no gaļas lieko gaisu - tādējādi kotletes būs vieglāk cept, tās nejuks ārā un nezaudēs formu. Ieteikums: masu var sist no vienas rokas otrā, vai arī mest atpakaļ bļodā un tad atkal izcelt. Turpināt vismaz 5 minūtes. Nevajag arī pārcensties!

5. Olas pievienošas triks

Lūk, interesants padoms: olas dzeltenumu un baltumu pievieno masai atsevišķi, turklāt baltumu pirms tam kārtīgi sakuļ ar mikseri līdz tas pilnībā pielīp pie bļodas.

6. Kotletes cepeškrāsnī

Šī ideja mums īpaši labi patīk: nav jādirn stundām pie plīts - iešauj cepeškrāsnī un gatavs. Krāsni sakarsē līdz 180 grādiem, pašas kotletes veido nedaudz lielākas kā parasti, apviļā rīvmaizē un liek uz cepampapīra. Pilnu recepti lasi: Kikas virtuvē.

7. Laba gaļa.

Ieteikums: lai iznākums būtu garšīgs, nepērc kotlešu masu lielveikalā. Pēc gaļas dodies uz tirgu un pērc no zemnieka. Ideālā proporcija: puse liellopa un puse cūkgaļas. Ir arī saimnieces, kuras veido maisījumu no 3 dažādām gaļām: cūkas, liellopa un tītara, arī līdzīgās daļās.

8. Marinēta gaļa

Protams, īstenas saimnieces, kurām patīk kontrolēt visus procesus savās maltītēs, apgalvo, ka arī gaļu vajag malt pašiem mājās. Un te viens padoms - ja vēlies, lai tās būtu pikantākas - gaļu pirms malšanas vari nedaudz iemarinēt.

9. Triks ar sīpoliem

Šim, šķiet, varētu būt kāda interesanta garšas nianse - kotlešu masai sīpolus liek pirms tam apceptus. Šo gribētos izmēģināt!

10. Triks ar sīpoliem 2

Vēl viena metode, pateicoties kurai sīpoli kotletē labāk iecepsies un sadalīsies - to nevis sagriež vai sakapā, bet pierīvē kotlešu masai.

11. Rīvēti kartupeļi

Ja kādu apsvērumu dēļ nevari ēst baltmaizi, aizstāj to ar rīvētiem kartupeļiem - garšos tikpat lieliski. Turklāt ar vārītiem kartupeļiem (poporcijā 1 glāze uz 200g gaļas) sanāks pat pavisam jauna recepte, kuru ir vērts pamēģināt.

12. Kabači

Lūk, zināmais Latvijas ēdienu blogs Absolūts ēd iesaka baltmaizes vietā likt rīvētus kabačus (svarīgi nospiest šķidrumu pirms pievienošanas) un var piebērt arī nedaudz kabaču pulvera.

13. Auzu pārslas

Vēl viens pordukts, ar kuru labi var aizstāt baltmaizi, ir auzu pārslas. Šis variants labi noderēs, ja gaļas nav daudz vai ēdāju ir vairāk nekā bija plānots - tādējādi masu var pagarināt.

14. Āzijas kotletes

Ja apnikusi viena un tā pati garša, pamēģini eksotiskāku variāciju, masai pievienojot citronzāli, ingveru, ķiplokus, lokus un čilli.

15. Kotletes mērce

Vēl viena iespēja, kā dažādot ierasto garšu un iegūt sulīgāku iznākumu - pamēģini kotletes mērcē vai gaļas bumbiņas.

16. Auksts sviests

Ja vēlies, lai kotletes būtu sulīgas un gaisīgas, pierīvē masai nedaudz auksta sviesta.

17. Sviests kotletēs

Lūk, ir arī šāda metode no slavenā Fotoreceptes.lv bloga autora Armanda Avena, kurš iesaka sviestu ievietot tieši pašā kotletē pirms cepšanas.

18. Treknums

Protams, gaumes lieta, taču saimnieces uzskata, ka gaļai vajag būt treknai, lai pašas kotletes būtu sulīgas, citādāk sanāks pārāk sausas. Ja treknuma pietrūkst, var pievienot skābo vai saldo krējumu.

19. Ķimenes

Šī ir visai specifiska piedeva, kuru daudzās ģimenēs izmanto kā neatņemamu sastāvdaļu. Iespējams, tādas esi ēdis arī kādā ēdnīcā. Uz 1kg gaļas liek 1 tējkaroti ķimeņu, vēl īpatnējākai garšai var pievienot arī maltus muskatriekstus - vienu šķinsniņu.

20. Pēc cepšas kotletes pasutināt

Ja vēlies īpaši sulīgas kotletes, kad tās izceptas, saliec pīlē un sutini uz plīts vai cepeškrāsnī. Uzmanies, lai tās neizsut sausas!

KLASISKĀ KOTLEŠU RECEPTE NO ŅINAS MASIĻŪNES

SASTĀVDAĻAS:

  • 275g liellopa maltās gaļas
  • 125g cūkgaļas
  • 70g baltmaizes
  • 1/2 glāze ūdens vai piena
  • 1-2 sīpoli
  • Sāls, pipari, rīvmaize vai kviešu milti, tauki cepšanai

PAGATAVOŠANA:

  • Gaļu sagriež gabaliņos un samaļ gaļas mašīnā. Pievieno ūdenī vai pienā izmērcētu un nospiestu baltmaizi, sviestā nedaudz apceptu sīpolu un vēlreiz visu samaļ. Pievieno sāli un piparus un masu kārtīgi samīca.
  • Ar mitrām rokām no masas izveido kotletes, apviļā rīvmaizē vai kviešu miltos un cep uz pannas sakarsētos taukos brūnas. Sākumā cep uz lielas liesmas, pēc tam liesmu samazina. Kotletes var apcept sakarsētos taukos, tad ievietot traukā, uzlikt vāku un cepeškrāsnī karsēt 10-15 minūtes.
  • Kotletes pasniedz ar vārītiem kartupeļiem, brūno vai balto mērci un salātiem.

Avots

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Citi apskatīja arī šo

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt