Trīsdesmit šefpavāra viltības, kas noderēs ikvienai saimniecei. Der ieklausīties
Noderigi

Trīsdesmit šefpavāra viltības, kas noderēs ikvienai saimniecei. Der ieklausīties

Daudzas saimnieces brīnās, kāpēc gatavojot vienu un to pašu ēdienu, vienai sanāk neveiksmīga kopija, kamēr citai izdodas kulinārijas šedevrs. Bet īpašie knifiņi, kas zināmi vien īstiem profesionāļiem, var no ne ļoti labas saimnieces izveidot īstu meistaru. Un ko lai saka par labām mājasmātēm!

Un neaizmirsīsim arī par stipro dzimumu. Lai gan virsrakstā minētas saimnieces, un tieši sievietes ir tās, kas mājās gatavo biežāk, arī vīrieši – kulināri tiecas sasniegt pilnību. Zināmu šefpavāru gatavotie ēdieni, bez pārspīlējuma, ir tuvu ideālam. Bet bija laiks, kad arī viņi nezināja par šīm trīsdesmit niansēm, kas palīdz gatavot izcili.

1. Ja jūs vēlaties, lai rīsi iznāktu sniegbalti, vārīšanās laikā pievienojiet mazliet etiķa.
2. Lai piešķirtu pikantu ķiploka garšu visam ēdienam, ierīvējiet ar ķiploka daiviņu šķīvi un pēc tam liekat uz tā salātus vai piedevas.
3. Īpašu garšu gaļas marinādei piešķir tumšais alus vai gaišā alus un sojas mērces maisījums ar sāli un pipariem. Alu var pievienot arī sautētiem dārzeņiem un īpašu garšu alus piešķirs vārītiem kartupeļiem.
4. Ir daudz dažādu variantu, kā saglābt pārsālītu zupu. Piemēram, tajā var iemērkt marli ar nelielu daudzumu putraimu un mazliet pavārīt. Putra sevī uzsūks lieko sāli. Tāpat var zupā iemērkt ēdamkaroti ar cukura graudiņu: kad cukurs sāk kust, izņemam karoti un atkārtojam ar nākamo cukurgraudu. To turpinām tik ilgi, kamēr zupas garša ir noregulēta.
5. Aknas jāsāla gatavošanas beigās, pretējā gadījumā tās būs cietas.
6. Lai pīrāga augša nepiedegtu, cepšanas laikā pārklājiet to ar samitrinātu papīru.
7. Ja buljonā ielikt ledus kubiņu un uzvārīt, tas kļūs caurspīdīgs.
8. Lai glīti sagrieztu cieti vārītu olu, samērcējiet nazi aukstā ūdenī, tad dzeltenums nesadrups.
9. Lai pupiņas vārot nekļūtu tumšas, katliņam nevajag likt vāku.
10. Maltā gaļa būs aromātiskāka uz garšīgāka, ja tai pievienosiet daļu svaiga sīpola, daļu cepta sīpola un smalki sarīvētu svaigu kartupeli.
11. Liellopa gaļa būs mīkstāka, ja pirms gatavošanas iemarinēsiet to majonēzē.
12. Gatavojot izmantojiet citrona sulu, lai daļēji aizvietotu sāli. Tas ir labi veselībai – palīdz regulēt spiedienu. Rezultātā jūs nepārsālīsiet ēdienu, bet citrusu piegarša piešķirs tam izsmalcinātu aromātu.
13. Pāri palikušais vidus no vārītas kukurūzas lieliski noder salātiem.
14. Baklažāns nebūs rūgts, ja pirms gatavošanas to sagriezīsiet gabalos, uzbērsiet sāli un pagaidīsiet, lai tas sāk izdalīt sulu. Pēc tam noskalojiet to aukstā ūdenī.
15. Mandelēm būs vieglāk noņemt miziņu, ja tās piecas minūtes pavārīsiet karstā ūdenī un pēc tam atdzesēsiet aukstā.
16. Putukrējums sakulsies daudz labāk, ja tam pievienosiet olas baltumu.
17. Ja maltai kafijai pievienosiet šķipsniņu sāls, dzēriens iznāks daudz aromātiskāks.
18. Lai cepeškrāsnī ceptai gaļai veidotos patīkama garoziņa, sasmērējiet to ar granātābolu sulas, medus un sausā vīna maisījumu. Vīna vietā var izmantot konjaku vai ūdeni.
19. Sīksta gaļa kļūs mīkstāka, ja to vārot pievienosiet banāna mizu.
20. Ja gaļa ir pārvārīta, sagriežat to plānās šķēlītēs, izliekat uz šķīvja, uzberiet sīpolus, uzliekat tomātus un uzlejiet mazliet augu eļļas, citronu sulas un etiķa. Gaļa atkal kļūs sulīga.
21. Āboli cepšanas laikā nenogrims pīrāga dibenā, ja pirms gatavošanas apviļāsiet tos miltos.
22. Rīvmaizes vietā pamēģiniet izmantot maltus riekstus. Tas ir gan garšīgi gan veselīgi!
23. Sasildiet šķīvjus, uz kuriem pasniegsiet siltos ēdienus un atdzesējiet tos, uz kuriem pasniegsiet aukstos ēdienus. ŠĪ nelielā viltība palīdzēs saglabāt ēdiena īpašo garšu un svaigumu.
24. Tikko pagatavotu gaļu nesteidzieties pasniegt uzreiz. Ļaujiet tai atdzist un atvērt visas savas garšas.
25.Vinegrets būs garšīgāks, ja pievienosiet tam ēdamkaroti piena un tējkaroti cukura.
26. Vienmēr gatavojiet tikai ar sausām rokām.
27. Vienmēr pagaršojiet ēdienu gatavošanas laikā. Tas palīdzēs noregulēt sāls un garšvielu daudzumu, kā arī laicīgi saprast, kad ēdiens ir gatavs.
28. Pirms noņemsiet zupu no uguns, pievienojiet tai mazliet svaiga kāpostu, burkānu vai tomātu sulu. Tas bagātinās jūsu zupu ar nepieciešamajiem vitamīniem.
29. Nenoasināti naži bieži vien kļūst par iemeslu neglīti sagrieztiem produktiem vai pat traumām. Vienmēr laicīgi uzasiniet nažus!
30. Vaniļa – lieliska garšviela, lai piešķirtu pikantu noti dārzeņu salātiem. Pamēģiniet ieviest savā ēdienkartē šo oriģinālo ideju!

Patika šis raksts? Iesaki to arī draugiem!

Citi apskatīja arī šo

Pievienjies mūsu sekotājiem
Aizvērt